Postovani, imala sam dve trudnoce, 2011 godine, spontani, 2014 u sestom mesecu zbog upale posteljice (tako su mi rekli u bolnici) sam izgubila bebu. Pored svih mogucih analiza koje sam obavila, doktorka mi je rekla da mogu da planiram novu trudnocu. Ostala sam trudna posle sest meseci od prethodne trudnoce. Na zalost, trudnoca je bila vanmatericna i morali su da mi odstrane desni jajovod, s tim sto su mi rekli da je levi u jako dobrom stanju i da planiram trudnocu odmah posle ciklusa. Sta je potrebno jos da uradim od analiza, obavila sam sve briseve, genetiku, hormone, glukozu, jos more analiza svi su bili u redu. Doktori u bolnici su mi rekli da je na desnom jajovodu bilo zadebljanje i da je zato doslo do vanmatericne trudnoce, samo mi nije jasno kako to niko nije video na svim tim pregledima. Molim vas za savet sta dalje. . . Jer ne znam vise sta da radim i koje jos analize da obavim.

    Odgovoreno: 10. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.