Postovani, trudna sam, a poslednju menstruaciju sam imala 4. 3. 2015. Htela sam nekoliko pitanja da vam postavim. S obzirom da sam u 11-oj nedelji imala krvarenje, doktor mi je prepisao utrogestan. 1. Zanima me koliko dugo treba da ga pijem ili stavljam vaginalno? 2. Na dabl testu sam su rezultati u redu, osim sto je za ultrazvucni pregled koji je tada odradjen, napisano: separacija ovojaka. Da li je to opasno i sta to treba da znaci? 3. Da li smem da setam? Inace sam imala aktivnosti setnje po 10 km sve do samog trenutka kada sam prokrvarila. Mirovala sam nedelju dana, pa me zanima, da li smem da nastavim taj svoj ritam setanja dugokilometarskog? 4. I jos jedno pitanje, cula sam da je mnogo bitno da se unose omega masne kiseline za razvoj mozga bebe. Da li mi preporucujete neke multivitamine sa omega masnim kiselinama, i ako da, koje konkretno? Unapred se srdacno zahvaljujem i pozdravljam vas!

    Odgovoreno: 10. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Utrogestan bolje da pijete bar do kraja 16 nedelja trudnoce odnosno dokle vam vas lekar savetuje, ponovite uz pregled za 2 nedelje, mozete da imate blage setnje, javite vasem lekaru da vam prepise multivitaminsku terapiju.