Kolposkopski mali, povrsinski deo grlica se ne boji jodom, vs ii grupa, papa ii b grupa ascus, jedan porodjaj pre 4 god i 8 meseci, pre 4 god radjena biopsija i skidanje ranice hp cin i, od tada kontrolni nalazi (kolpo i papa) uredni sa povremeno pojacanim sekretom. Da li je stanje zabrinjavajuce i koliko obzirom da mi dr ne radi narednih 10 dana a ja za 5 idem na more i nakon gin~skog pregleda preporucila mi je koriscenje vag gynophilus. Da li da odlazem more i da li mogu da stavljam te vag do njenog i mog povratka. Nemam poroke, ali sam na th amp diprophos zbog ra. Puno hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Asc-us –atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja, cin 1 je blaga displazija & ranica na grlicu materice su posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis &colpitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.