Poštovana, prvu menstruaciju sam dobila sa 10, 5 godina, sada imam 41 godinu, rodila sam dvoje djece, nikada nisam imala niti abortus niti neuredne menstruacije. Obzirom na to, nisam niti vodila evidenciju kojeg dana u mjesecu mi započinje ciklus. Ovaj put se dogodilo to da mi je menstruacija kasnila više od 10 dana i onda sam je samo odjednom dobila uz dosta obilno krvarenje kakvo inače imam kod redovnog ciklusa, a nakon toga je intenzitet krvarenja bio normalan i smanjivao se kao i inače. Problem je u tome što niti nakon 15 dana krvarenje još uvijek nije prestalo, a jučer i prekjučer sam ponovo imala malo jače krvarenje koje se sada opet smiruje kao kod redovnog ciklusa. Ne uspijevam dobiti svoju ginekologicu na telefon, a privatni liječnik mi je na telefonski poziv odgovorio da smatra da nemam razloga za brigu i da svakako idući tjedan dođem na jedan kotntrolni pregled, ali da do tada očekuje smirivanje situacije. Molim vaš savjet.

    Odgovoreno: 03. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa)