Moje tegobe su počele pre tri ipo godine kada sam u toku meseca imala dva puta menstruaciju po deset dana. Prošlog meseca sam imala 12 dana a onda odliv. Uradili su mi mi kiretažu. Primala sam sekotin i gentamicine. Bila sam pet dana u bolnici. Nalaz ph glasi hiperplasia endometrii glandularis simple tip, sa fokalnom atipijom. Molim vas da mi odgovorite za koliko dana treba da dobijem menstruaciju ako sam krvarila od 09. 05 do 27. 05. Kiretaža je rađena 21. 05. 2015. Kada ću moći da se vratim stalnim aktivnostima? Šta se može koristiti za kontracepciju kod žena od 44 godine života? Kako da sprečim odliv u buduće da mi se ne ponovi kiretaža?

    Odgovoreno: 03. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Treba da dobijate menstruqciju za 4-6 nedelja od dana kiretaze, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .