Poštovanje, sumnjam da imam upalu jajnika, ali nisam sigurna. Čitam malo na internetu o tome i kao simptomi se opisuju strasni bolovi, promjena vaginalnog sekreta i tome slično. Ja nemam strašne bolove u donjem dijelu stomaka, bolovi jesu prisutni, povremeni su i to samo sa desne strane. Imam osjecaj da mi se i probava "poremetila", jer kada me jako zaboli desni jajnik ubrzo potom moram u wc i nekada stolica bude normalna, nekada bas i ne (bude dijareja) . Muče me i gasovi. To mi traje vec desetak dana otprilike. Počelo me je boljeti pred menstruaciju, kad sam dobila prestalo me boljeti, menstruacija je prosla i evo sad sve opet isto. Da li bi to mogla biti upala jajnika? Ako bi, da li je dovoljno da uradim laboratorijske nalaze, pa da znam (mislim, da li su u slucaju upale jajnika leukociti primjetno poviseni i tome slicno?) da li mi mozete reci sta bi drugo moglo biti, ako ne upala jajnika? Unaprijed hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 03. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.