Od 2009 nisam imala redovnu menstruaciju. Isla sam ginekologu izvrseli su istrage sa krvi i ustanovili da imam polycistical overian syndrome. Dali su mi ljekove da pijem svako 3 mjeseca 12 dana da izazove menstruaciju. Ginekolog mi je rekao da mi ne sazdrjevaju jajasca i da zbog toga mi izostaje menustracija i po vise mjeseci. . . . . Ovaj problem imam vise godina, al sam ipak rodila zdravo dijete. Sta mi savijetujete, jer stari problem je ostao isti i poslije porodjaja. Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 03. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa)