Zdravo, ve molam na edno prsanje, imam dobieno veke 10 dena, pa den dva nemam, pa poslem pak imam, bev na ginekolog, me pregledaa na vaginalno exo, mi rece doktorkata deka se e vo red, nema nisto, mi prepisa kontaceptivni lekovi, samo sto pocnav da hi koristam, mi dojde pak, eve do den denes si imam uste, nemam obilno i ne znam sto da pravam, ve molam za sovet, odnapred blagodaram

    Odgovoreno: 03. 06. 2015.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj, savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa)