Potrebno mi je objasnjenje hp nalaza: polypus adenomyomatosus endometrii radjena je eksplorativna kiretaza zbog odliva, koji je sa ciklusom trajao mesec dana. Pre nekoliko godina mi je radjena konizacija (cin iii) kontrola u medjuvremenu je bila u redu- papa ii, vs iii

    Odgovoreno: 31. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Polypus adenomyomatosus endometrii uglavnom posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, savetujem vam da uradite kolpoposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima svakih 6 meseci.