Poštovani, danas sam bila prvi put kod ginekologa i doktorka mi je rekla da imam upalu i propisala ampicilin kapsule i orvagil, sve to da koristim 10 dana i onda da uradim neke markere i da joj donesem. Pošto mi nije ništa objasnila ja bih vas pitala nekoliko stvari. Prvo, kakva je upala u pitanju, piše n76 infectiones vaginae et infectiones vulvae aliae? I zbog čega mi je rekla da uradim te markere, ovdje stoji ca 125 i cea? Zatim, na ovom ginekološkom nalazu mi nije jasno sve, npr. Zašto je ovaj endometrijum zaokružen, da li je tu sve u redu, šta znači ovo par hiperekogenih odjeka kod jajnika, je li to opasno i šta je ovo folikus i ovaj broj 18 u produžetku? Slika nije nekog kvaliteta, ali se nadam da ćete uspjeti da vidite i da ćete mi odgovoriti. Unaprijed hvala na odgovoru i veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 27. 05. 2015.

Komentari na pitanje: #137554

    • Postovanja, imam jedno pitanje za vas. . Prosle subote mi je pokusan prekid trudnoce, medjutim ostala je trudnoca u desnom rogu. . Istog dana zbog bolova zavrsim u bolnici na odeljenju gde sam primila kapi i garamicin. . Sutradan mi obavljanju rekiretazu uspesno i sutradan me pustaju kuci. . Medjutim cim sam stigla kuci temp je pocela da raste do 38. . Mislila sam to je normalno i popijem lek za temp. . Sutradan isto 38. 3. . Vratim se na ginekologiju a pre toga sam poslana kod hirurga posto sam imala bolove u donjem desnom trbuhu nisam mogla da se ispravim. . Ukljucuju mi longacef i orvagil plus dve infuzije, kks u granicama normale, smanjeni limf a crp 190. . Sutradan temp nije bilo ali bolovi su i dalje bili prisutni s desne strane pogotovo na dodir i kad udahnem vazduh koji se sirio ka ledjima. . Posle 5 dana terapije pustena sam kuci uz ciprocinal i mirovanje. Ponovo me je pregledao hirurg koji je konstatovao da je trbuh mek bez defansa. . Predlozen mi je dijetetski rezim zbog creva koja su takodje bila upaljena. . Inace da naglasim dijagnoza je zapaljenje materice endometritis. . Moje pitanje je zasto me jos uvek boli na dodir samo to jedno mesto s desne strane skroz dole malo iznad kuka i kad udahnem malo dublje. . Temp 36, 8. . Hvala unapred