Zanima me vase misljenje. Prosle godine mi je radjena laoaraskopija i tad mi je izvadjen desni jajovod a ciste na jajnicima su mi ostavljene. Zasto neznam. Sad sam radila dopler male karlice i nalaz glasi ovako uterus avf+ rvf pm/30. 4. 15 endometrija 12mm delijeniran prol. Faza sektor. Faza+ ovarium l. Dex. Lr34mm uz uterus cy-trans. Nepravilna, spusta se do duglasa 54*37*45mm v48 ccm oskudne vaskularizacije ovarijum l. Sin. Lr28mm uniloc. Trans. Cy 24*25*23mm v 7ccm, oskudne vaskularizacije. Dali mora operacija ili mogu da se piju tablete. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 27. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.