Imam 45 godina. U poslednje dve godine imala sam dva poremecaja ciklusa, u smislu izostanka od po 3 meseca, nakon cega se ciklus normalizovao. Nesto je kraci i obilan, traje 23 dana. Ginekolog mi je savetovao kontraceptivne pilule diane 35. Radila sam analizu fsh i amh 20-tog dana ciklusa, rezultati su: fsh 11, 98, amh 0, 7 µ/l. U porodici nemam slucajeva infarkta, venske tromboze, niti sloga. Molim za misljenje, s obzirom da sam na raznim forumima procitala razne uznemirujuce informacije. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 26. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Verovatno da imate hormonski poremecaj, savetujem vam da uradite uz pregled (posle 21 dana ciklusa) da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.