Primetila sam da ume da se javi bol tokom odnosa u periodu ovulacije i pred pocetak menstruacije, i to u predelu dodnjeg stomaka, slican bolu koji prethodi pocetku krvarenja i ciklusa. I cini mi se, takodje, da zavisi i od polozaja prodiranja penisa. Imam 30 godina i redovne cikluse, i na skorasnjem ginekoloskom pregledu sve je bilo u redu. Pitam se da li je to normalno, s obzirom da se javlja samo u tim periodima? Unapred hvala na odgovoru. Pozdrav.

    Odgovoreno: 26. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.