Poštovani, vec par mjeseci imam sl. Problem: iscjedak neugodnog mirisa u intervalima, srvrab i peckanje, tokom sna bol u dnu stomaka, poremecen ciklus koji traje 24 dana a dosada uvijek 28. Uradila sam papa test, cervikalni brist aerobno, test na hlamidiju, hormone stitnjace polne hormone i sve je uredno. Posto ove simptome uzimam veomo ozbiljno i posto ne mogu iskljuciti opciju prenosta neke infekcije izazvane spolnim odnosom, molim vas za savijet, koje testove jos mogu uraditi i na sta vi sumnjate. Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 19. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) takodje savetujem vam da ponovte kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.