Postovani, ginekolog mi je prilikom pregleda kolposkopom uocio mozaik na grlicu. Potom sam uradila papu, 3b grupa, a nakon toga biopsiju. Rezultat mi je cin 1. Receno mi da imam hpv virus, iako nisam radila tipizaciju, i nisam dobila terapiju posto te promene uglavnom spontano nestanu. Da li bih trebala da na svoju ruku uradim tipizaciju hpv-a i da li mogu nesto da uradim da pospesim nestanak mozaika? Sa postovanjem, m. Ivana.

    Odgovoreno: 18. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Mozaik je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com