Poštovani! Prvo da napisem svoju povijest "bolesti". Imam dijagnozu policistickih jajnika, menstruacije nemam vec dva i pol mjeseca. Nalazi hormana su u redu, ali događa mi se, mucnina, vrtoglavica, imam bolne grudi. Je li moguca trudnoca? Doktorica je na uzv-u rekla da nemam ovulaciju (bila kod nje prije 5 dana) , jajnici su mi jako policisticki, pa ne znam otkud sad ovi simptomi. Nadam se da je viroza jer mi trenutacno trudnoca nimalo ne odgovara. Odnos je bio prije 2. 5. S prekinutim snosajem. Koje uopce opcije imam ako sam ostala trunda nekim meni nejasnim okolnostima? Ima kakva medikamentna terapija za prekid trudnoce ili samo klasicni abortus? Previse mi je to nejasnoca i ne razumijem kako se sve to izdogadalo. Radila sam test (danas) i negativan je.

    Odgovoreno: 18. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Ako je test negativan onda niste trudni, cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) .