Postovani, imala sam 3 vantelesne oplodnje, od kojih su poslednje dve bile uspesne ali su se obe zavrsile kao missed abortus u isto vreme, deveta nedelja. 3 puta sam operisana od endometrioze i pre nekoliko meseci mi je postavljena dijagnoza ulcerozni proctitis (koristim samo lokalnu terapiju supp. Salofalc 500mg. Gastroenterolog mi je rekao da prekinem th pre postupka jer nema potrebe da vise koristim) . Interesuje me sta bih trebala uraditi od analiza i pregleda da bi otkrili uzrok ponovljenih pobacaja. . Hvala unapred.

    Odgovoreno: 18. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa)