Postovani, u decembru 2014. Sam radila kolposkopiju i papa test i rezultati su bili u redu. Menstruaciju par godina unazad dobijam na 22-25 dan. U februaru sam menctruaciju dobila na vreme 22. 02. Da bi sledecu dobila posle 16 dana-09. 03. Naredne su bile kao i obicno 25. Dana, pa 24. Dana ali sam sada opet dobila posle samo 14. Dana. Sve su pracene kao i obicno bolom u grudima koji se javlja par dana pre ciklusa i prestane 2-3 dana ciklusa dok kod kod ovih menstruacija koje se javljaju u kracem periodu bol i u danima izmedju menstruacija uopste ne prestaje sve dok ne dobijem sledeću. Menstruacije normano traju 6-7 dana. Da napomenem da mi je pre par godina radjena konizacija i rezutati su do zadnje kontrole bili uvek u redu. Pitanje glasi da li je to moze da bude neka hormonska promena ili nesto drugo? Imam 41 godinu. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status.