Postovani, imam problem stalnog vracanja kandide. Poslednji put sam uzela canesten 3 pa u razmaku od 2 dana ponovo canesten 3 i posle menstruacije sam stavila canesten 1. Planirala sam jos 2 meseca posle menstruacije da stavljem canesten 1, ali izgleda da mi se i pre menstruacije opet vratila. Na svoju ruku sam odredila terapiju jer doktorka, jedina u gradu, ne racunajuci privatnike, olako shvata moj problem, kaze da neko slabo reaguje na vaginalete i opet mi ih da, uz jedini komentar da ne jedem slatko i da pijem jogurt, i tako unazad vise od sest meseci, svakog meseca odlazim kod nje, i nikakvog napretka. I jednom mi je dala vag. Za obnavljanje flore iako nije izlecena kandida, sve vreme sam imala svrab, da bi se jos vise pojacao kad sam zavrsila sa njima. Uzela sam da pijem i lactogyn kapsule, i jedem beli luk. Malo sam vise jedno vreme vodila racuna o ishrani, medjutim pre nego sto mi se opet sad pojavila, pila sam sinacilin, ali i nystatin, i nisam bas vodila racuna o ishrani. Da li imate neki savet, predlog terapije? Jer ne znam vise sta da radim. . . Par puta sam se i ispirala sodom. Hvala

    Odgovoreno: 09. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu hronicnu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com