Postovani, poslednjih godinu dana imam nezasticene odnose sa svomim (sada vec) verenikom. Ciklusi su mi inace redovni, 29-30 dana, krvarenje traje 4-5dana. Proslog meseca mi je menstruacija kasnila jedan dan ali sa svim pratecim simptomima, osim malo manjeg bola u donjem delu stomaka. Ovog meseca mi kasni vec treci dan, ali nemam nikakvih simptoma. Niti su mi grudi otecene, niti sam naduvena, nemam akne po licu koje inace budu tu dok god krvarenje ne prodje, nemam preteranu potrebu za hranom. Osecam blagu mucninu vec duzi period (skoro dva meseca) i to prepisujem promeni nacina ishrane i promenom vode koju inace pijem. Dve noci za redom nisam lepo spavala, skoro i uopste da nisam. Provela sam noc napolju na hladnom. Takodje sam putovala, vise puta vise stotina kilometara u poslednjih nedelju dana. Isto takonsam pod stresom jer mi se blizi jako vazan ispit. Za test je jos uvek rano… pa me zanima da li trebam da sumnjam na trudnocu? Ili ovaj izostanak simptoma mozda govori o necemu drugom? Unapred hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 08. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Uradite kucni test za trudnocu, ako je test negativan savetujem vam da uradite uz pregled (posle 21 dana ciklusa) da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status.