Poštovani, poslednja menstruaciju sam imala 16. 03. 2015. 20. 04. 2015 uradila sam beta hcg i bio je manji od 5. Po nalogu ginekologa uradila ks, sedimentaciju i crp i sve je bilo uredu. Vrlo malo krvarenja sam imala 3 dana (koliko da uorlja uložak-štraftica) od 23. - 25. 04. 2015 i posle nista. Uz je rađen 24. 04. 2015 i veličina uterus je 69. 1 x 67. 7 x 84. 4 mm a debljina endometrijuma 22. 3 mm. Na levom jajniku cistična forma 20. 5 x 14 mm (endometriotična) i cistična forma bistrog sadržaja 28. 3 x 26. 4 mm. Desni jajnik 29. 4 x 16. 7 mm. Danas sam uradila još jedan uz i veličina uterus je 110 x 71 x 78 mm a debljina endometrijuma 25 mm. Na levom jajniku folikul 17 mm i i cistična forma 14 mm. Na desnom jajniku cistična forma 21 x 18 mm. U januaru 2012 sam operisala endometriozu na oba jajnika a aprila 2014 sam skidala polip u materici i punktirali su mi vodenu cistu koja je bila 60 mm. Pitanje: da li možete da mi kažete šta mi se dešava i šta mi je dalje činiti? Pozdrav i unapred hvala

    Odgovoreno: 08. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , takodje savetujem vam da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .