Postovani, imam decka vec 5 meseci. Od drugog meseca veze imamo redovne seksualne odnose, bez zastite. Menstruacija je pocela da mi kasni i po 15 dana. Npr. Dobila sam 1. Februara, pa 15. Marta. To znaci da se pomerio ciklus za skoro 45 dana. I trebala sam da dobijem 15. Aprila, ali mi je taj mesec prosao bez menstruacije i jos nisam dobila. Uvek ga je, da kazem, na vreme izvadio, to znam. Ali poznato je da devojka moze da zatrudni od, kako da se izrazim "tecnosti" ili kako vec, koju muskarci luce tokom seksa. Cak sam i radila babyrapid test za ranu trudnocu pre dva dana i bio je nagativan. Nemam ni simptome trudnoce: mucnine, povracanje, glavobolju, da jedem malo ili puno, da mi se trazi kiselo, bol u zadnjem delu ledja i ostalo. Sve je normalno. Ne znam da li to sto sam malokrvna utice na menstruacioni ciklus. Moja pitanja su: 1. Da li devojka moze da zatrudni od te "tecnosti" ako nije pre toga bila trudna i rodila, tj. Bila u drugom stanju? 2. Da li ima potrebe da radim test, ali ne za rano otkrivanje trudnoce? 3. Sta vi preporucujete pozdrav i hvala: )

    Odgovoreno: 03. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Niste trudni, da moze da se zatrudni od predsemene tecnosti, savetujem vam da uradite uz pregled (posle 21 dana ciklusa) da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status.