Poštovani, moj patohistološki izvještaj glasi: i dysplasia gradus levis (cin 1) epitheli superfitialis mucosae pvu. Metaplasi squamosa epitheli glandulaarum cervicalium. Cervitis chronica gravis. Moj doktor predlaze da uradimo letz s obzirom da imam i hpv hr 56. Da li postoji mogućnost da se promjena sama povuče i da li je odmah potrebno raditi letz? Unaprijed zahvaljujem, lijep pozdrav

    Odgovoreno: 03. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis chronica) , promena se nece sama povuci, razlicite su prakse u nacinu lecenja.