Pozdrav, imala sam bol u lijevom jajniku tokom dva mjeseca, i jednu jako bolnu menstruaciju gdje sam doslovno padala u nesvijest, pri posjeti ginekologu receno je da ima malo upale ali nije nista strasno i dobila sam terapiju ja i partner medazol 2x1 i maxmirror vaginalete. Planiram trudnocu i brine me da li ce to imati uticaja na zacece. Isto tako inace sam mrsava imam 40 kg na 155, tesko se debljam i zanima me da li moja kilaza moze biti problem za trudnocu ili tokom trudnoce za dijete? Imam 24 godine udata sam.

    Odgovoreno: 03. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dana ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status, takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, radite mala na apetitu da popravite kilazu. Inace vasa terapija nece ometati da planirate trudnocu.