Poštovani, već više od godinu dana imam tup bol u predelu janikka koji je svakodnevan, a dosta se pojača za vreme ciklusa, nekad je to samo osećaj pritiska u tom delu. Radila sam krvnu sliku i urin, nema upale, nema peska, urinokultura sterilna, na ultrazvuku jedan jajnik veoma uvećan i multicističan, drugi normalan, na vag. I cerv. Brisu nema patogenih mikroorganizama, hormonski status (na drugi dan) pokazuje da su svi hormoni u redu osim estrogena koji je ispod granice i testosterona koji je tri puta veći od gornje granice. Terapija diane 35 tri meseca, popila sma jednu kutiju, i dobila, treba da počnem sa drugom. Međutim, bol je i dalje prisutan, i pojačao se za vreme ciklusa, pa me zanima da li jajnici mogu da bole zbog pcos, i kad bi trebalo da mi taj bol prođe (da li j emoguće da ipak postoji neka upala, radila sam obične briseve, ne i na hlamidiju, ureaplazmu i mikoplazmu) rađen je i test oggt, šećer je u redu. Inače, ima 38 god, bez trudnoća, udata, bez pobačaja, i nisam trudna, ciklusi su svakog meseca na 22 do 25 dana.

    Odgovoreno: 01. 05. 2015.
    • Poštovana,
      Cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin i testosteron samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) , inace razlicite su prakse u nacinu lecenja, takodje savetujem vam da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .