Poštovanje doktore, imam 43 godine, tri zdrava poroda. Do janara ove godine uvijek sam imala redovne cikluse. U januaru mi je prvi put izostao ciklus. Obratila sam se ginekologu, koji mi je rekao da je izostala ovulacija. Prepisao mi je orgametril. Nakon ispijanja terapije, posle 3 dana dobila sam ciklus. Devetog dana od ciklusa uradjen je kontrolni pregled, koji je pokazao da je sve uredu. Sledeci ciklus ponovo nisam dobila. Nakon 15 dana zakašnjenja ponovo sam posjetila ginekologa koji mi je rekao da ulazim u menopauzu. Međutim, ja nemam ni jedan simptom menopauze. Niti imam preznojavanja, niti sam nervozna, odlično spavam. Na svoju ruku sam uradila hormone. Estradiol-552, progesteron- 0. 37, fsh-5. 4, lh-6. 6, prolaktin-251. Nalazi štitne žlijezde su dobri izuzev tsh koji iznosi 6. 0 da napomenem da sam uradila i papa test koji je uredu. Poslednji urtra zvuk je pokazao da imam cistu na desnom jajniku 31 mm. Molim vas da mi predložite šta mi je dalje činiti. Moram li ponovo piti orgametril? Iskreno vam se zahvaljujem. Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 29. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Pogledajte referentne vrednosti sa starne, cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) .

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com