Postovani, imala sam neredovne menstruacije odnosno dobijala sam svakih 15 dana, a inace imam ciklus svaka 24 dana, otisla sam kod ginekologa nasla mi je upalu jajnika, materice, jajovoda, ja nisam imala neke bolove samo to sto sam dobijala svakih 15 dana, ona je rekla da je to od upale. Mesec dana sam pila antibiotike, doktorka mi je dala 5 inekcija gentamicina, zatim sam pila doksicilin, palitrex mesec dana, nakon toga dobila sam normalno na 24 dana. Medjutim, sledeci mesec opet na 15 dana, pa nije proslo ni osam ja sam opet prokrvarila. . . Ultra zvuk je bio uredan, jajnici i materica normalne velicine. . . U cemu moze biti problem? Doktorka mi je sad na odmoru, moracu da sacekam da se vrati, ali ovo stanje me malo zabrinjava, hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj, savetujem vam da uradite uz pregled (posle 21 dana ciklusa po mogucnost) da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) .