Postovani, radila sam veginalni i cervikalni bris. U nalazu se nadjene clue bakterije. Ostalo je sve u redu. Cervikalni bris bakterioloski je normalan, mikoloski nalaz je negativan. Molim vas da mi kazete sta bi trebalo da koristim od terapije? Moja doktorka je na odmoru do 22 maja, a ja dotle mogu da izlecim clue celije.

    Odgovoreno: 29. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Bakterijska vaginoza (clue bakterije) predstavlja poremećaj u sastavu vaginalne flore, kada se poveća procenat bakterija kojima za razmnožavanje nije potreban kiseonik (anaerobne bakterije) , bakterijska vaginoza se leči antibioticima koje prepisuje ginekolog. Veoma je važno da terapiju uzimate do kraja, čak iako su se simptomi povukli. U većini slučajeva nije potrebno istovremeno lečenje partnera.