Postovani, pm je bila 29. 03. 2015. . Inace imam redovne menstruacije na 25-30 dana. U ovom ciklusu mi se prvi put desava da prokrvarim 19 dana ciklusa. To je oskudno, tackasto, tamno krvarenje, cesto samo u tragu. Traje vec evo 9 dana. Zbog sumnje da mi je snizen nivo progesterona uradila sam juce (26 dan ciklusa) i on je 41. 88 sto odgovara luteinskoj fazi. Savet lekara je da sacekam da se razvije u menstrualno krvarenje. S obzirom da nemam dece i da sam pre 7 god imala dva ivf, meni se ne ceka. Nisam bas ubedjena da je trudnoca u pitanju ali svakako postoji mogucnost i za to. A najvecirazlog moje brige je sto je lekar, onako usput, pomenuo da u slucaju da se ovo krvarenje ne nastavi u menstruaciju moze biti u pitanju i karcinom. . Inace uz nalaz pre dva dana je bio uredan, debljina endometrijuma je 89mm. Da ne duzim vise. . . Sta meni fali?! Unapred zahvalna i srdacan pozdrav, mirjana

    Odgovoreno: 26. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Bez panike, proverite hormonski status na sledeci nacin: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .