Postovani doktore. . . Moja devojka je imala dva puta missed abortus, nema problema sa zatrudnjivanjem ali u devetoj nedelji plod prestaje sa rastom. Patohistoloski nalaz nije pokazao nista, samo dokazuje da je imala trudnocu. Na ultrazvuku nakon toga je sve ok. Sve je u redu sa njom osim sto je gojazna, ima 34 god. , ja radio spermogram-normozoospermia, kultura spermograma sterilna. Moje pitanje vama: sta moram ja da uradim od analiza osim spermograma i kulture? Cuo sam da se radi kod vise uzastopnih pobacaja i (kariotip muskarca, brisevi raznorazni) , sta moram ja da uradim a sta ona od analiza da bi sprecili kasnije bilo kakve probleme?

    Odgovoreno: 25. 04. 2015.
    • Poštovani,
      Bez panike, savetujem vasoj devojci da proveri hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) .