Postovani, jako sam zabrinutai. Imam 39 god. Pre 14 godina sam imala klasicnu konizaciju nozem, dosta skracen grlic, posle toga jednu uspelu trudnocu sa serlazom, i jos 3 spontanih pobacaja. Svih ovih godina papa mi je bio ii grupa, sada u decembru iiia agus, ponovila sam papa test posle 3 meseca i isti su rezultati. Sada trebam na biopsiju, plasim se rezultata. Sta ako budu losi, a meni je grlic skracen. Hpv sam pozitivna, 41, 52, 53, 56, 68. Sta mi je neophodno uraditi, sta se radi kod zena kod kojih je grlic vec skracen? Molim vas, recite mi proceduru kod takvih slucajeva.

    Odgovoreno: 25. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Asc-us –atipične skvamozne ćelije neodređenog značaja je posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com