Postovani, molim za pojasnjenje rezultata. I bris egzocerviksa-mikroskopski: citoloskim pregledom brisa egzocerviks nadjene su redje celije superficijalnog, vise celija intermedijalnog sloja skvamoznog epitela, manji broj celija zljezda endocerviksa neke sa znacima skvamozne metaplazije, manji broj polimornukleara, mononukleara, sluzi. Ii bris endocerviksa-mikroskopski: citoloskim pregledom brisa endocerviksa nadjeno je malo celija superficijalnog i intermedijalnog sloja skvamoznog epitela, celije zljezda endocerviksa neke sa znacima skvamozne metaplazije redje imaturnog tipa, pojedine celije sa znacima koilocitoze i diskariozom blagog stepena (l sil) , veci broj polimorfonukleara, mononukleara, bakterije, sluzi. Savetuje se biopsija cerviksa i kiretaza cervikalnog kanala. Papa: iii a grupa bethesda: l sil vs: iii stepen kolposkopski nalaz: epitel pvu plocasto-slojevit, sch pozitivan. Scj oko oue vidljiva citavim obimom. Nalaz na vagini i vulvi uredan. Da li je zaista neophodna biopsija i ta kiretaza? Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 22. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Lsil – low-grade (niskog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija je posledica dugotrajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti, inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com