Poštovanje, na ultrazvučnom nalazu piše-uterus u rvf dimenzija 70x64x48mm. , endometrijum 23mm. Desni jajnik 38x27mm. , lijevi jajnik 34x22mm. . U c. Douglasi manja količina slobodne tečnosti. Nalaz je rađen 10. Dan nakon prestanka menstruacije, koje su redovne ali jako bolne. Mene brine ovoliko zadebljanje endometrijuma, da li to može biti opasno, na ranijim pregledima je sve bilo uredno? Laboratoriski nalazi krvi i urina su mi uredni, osim niskog hemoglobina (105) molim vaše mišljenje! Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 21. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) .