Postovani, bila sam na kontroli i koloskopijom mi je utvrdjeno da imam promene na grlicu materice: vaginalna porcija grlica prekrivena slojevitim epitelom sa ektopijom na obe usne i znacima hronicne upale sa konstantnim krvarenjem (nakon aplikacije sir. Kis. Nema znaka atipije, na prednjoj usni aw epitel, bojenje jodom tipicno. I preporuceno mi je da uradim vaporizaciju grlica i dobila gel multi-gyn actigel sa primenom 1 dnevno. Mozete li mi reci da li je ta promena opasna s obzirom da planiram trudnocu u skoroj buducnosti i da li to moze uticati na to? Isto tako da li je preporuka za vaporizaciju dobra. Hvala

    Odgovoreno: 20. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Te promene su posledica dugo trajne upale grlica materice (cervicitis & colpitis) koju treba adekvatno leciti pre trudnoce, inac razlicite su prakse u nacinu lecenja.