Na redovnom ginekološkom pregledu papa ii grupa, bathesda nilm, bris odgovarajuće celularnosti, u razmazu nešto leukocita, pretežno gornjih slojeva skvamoznog epitela, bez znakova atipije. Takođe vulvovaginalni oštri kondilomi uz preporuku da ih što pre uklonim laserom. Međutim promene imam već duže vremena, u monogamnoj sam vezi sa jednim partnerom i nisam sigurna da li su kondilomi zaista u pitanju ili može biti druga promena u pitanju, obzirom da ne liče ni na jedne kondilome koje sam videla po internetu, niti u knjigama (student med.) razmišljam da uradim hpv screen test pre planiranja laserskog uklanjanja s obzirom da doktorka nije sama potencirala nikakve dodatne analize, kako se ne bih izlagala invazivnim a bespotrebnim procedurama, ukoliko je to slučaj. Da li gore navedeni nalazi mogu imati ikakve veze sa postojanjem/nepostojanjem kondiloma, i ima li još nekog načina da utvrdim o čemu je reč osim traženja drugog mišljenja od drugog ginekologa? Hvala unapred

    Odgovoreno: 20. 04. 2015.

Komentari na pitanje: #136594

    • Postovani
      Dobila sam 20.03 ciklus mi je trajao do 26.03. Odnos sa deckom sam imala 30.03, nismo koristili zastitu, i trajalo je oko pola sata. Nisam probijena bar mislim (to je drugi put kako sam imala odnose i oba puta mi nije isla krv) momak tvrdi da nije svrsio u mene on bar tako misli, jer kaze da su male sanse jer je poslije mogao svrsiti i jer kad je izvadio bio mu je dignut. Ali ja mu ne vjerujem. Trebala sam dobiti 20.04 tj. Juce a nisam, iscjedak skoro da i nemam nikako. Prije 4-5 dana sam se nervirala bas, i strah me je od trudnoce, ne mogu normalno da spavam. Imala sam bolove u gornjem dijelu ledja i jedan dan su me bolila citava ledja. Imam gasove i nekad me hvata mala mucnina, i prije mi je isto tako bilo (prije nego sto sam imala odnose) mozete mi reci da li je moguca trudnoca i zbog cega nemam iscjedak i zasto mi kasni menstruacija? Unaprijed hvala. .