Dobar dan postovani imam pitanja u vezi sa hpv infekcijom. Jeli moguce ako imati kondilome na genitalnoj regii preneti je na oblast ociju, drugo pitanje je, jeli kondilimi se javjaju jedna ili mora da ih ima mnogo, ja primetila sam jednu promenu na mojoj genitalii, ali ta mi stoi godina dana mozda i dvije, i samo je jedna na maloj usni, ili mozda neki izrastok?, nema druge. Prvi put sam pravila papa prijed 2 godine i mi je pokazalo cin 1, ginekolog je rekao da se raboti za neku valjda infekciju pa zatoj je pokazalo tako, sada sam napravila pred 5 mjeseci papa test je pokazao negativan hpv, ginekolog mi je rekao nema nista mala infekcija. Ja sam veoma zbunjena ako moze za pomoc. Hvala vam unaprijed.

    Odgovoreno: 16. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Ako papa pokazuje da nemate hpv onda nemate hpv, savetujem vam da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com