Postovani, 2 aprila sam uradila biopsiju grlica materice. Moj doktor je trenutno na odmoru, nalazi od biopsije su kod mene, danas sam ih podigla, ali ja se ne razumem u to i ne mogu nikako da nadjem na internetu da vidim kakvi su mi nalazi. Pa bi vas zamolila ako mozete da mi kazete da li je nalaz dobar ili ne. . Makroskopski opis: 1. Dostavljen je oskudan kiretman endocerviksa. 2. Dosavljen je oskudan kiretman kavuma uterusa. 3. Dostavljeni su maleni isecci porcije. Nalaz: 1. U kiretmanu endocerviksa se uocavaju fragmenti endocerviksa uredne gradje. 2. U kiretmanu kavuma se uocava endometrijum u pocetnoj sekreciji. 3. Phd: condyloma cervicis uteri. Cervicitis chronica. Morfoloske dijagnoze: n72 cervicitis uteri. Unapred hvala. .

    Odgovoreno: 16. 04. 2015.

Komentari na pitanje: #136512

    • Gordana Kovacevic 01. 06. 2017.

      Poštovani,

      26. 05. 2017. sam imala ginekološku intervenciju.
      Dijagnoza n72 cervicitis uteri pvu suspecta
      Biopsio pvu et curettage explorativa fractionata
      Epikriza: pacijentkinja primljena radi intervencije, a zbog suspektivnog kolposkopskog nalaza grlića. Intervencija protekla uredno. Otpušta se oporavljena uz terapiju Marocen tbl. 500mg 2x1- 5 dana. Nalazi ce biti za 20ak dana. Zanima me, pošto sam popila terapiju i prestalo je krvarenje, da li su dozvoljeni, i kada, odnosi?

      Hvala unapred,