Postovani dr. Molim vas za misljenje. U prethodnoj trudnoci sam imala 35 godina i moja doktorica u bosni mi je odmah na pocetku trudnoce prepisala dabroston 2x1 koji sam uzimala do 16 sedmice. Nije bilo druge indikacije za to osim mojih 35 godina. Uspjesno sam iznijela trudnocu. Sad zivim u inostranstvu. Imam 37 godina, u sestoj sam sedmici trudnoce i doktorica ne zeli ukljuciti bilo kakav nadomjestak progesterona sto me malo plasi jer sam sad starija nego u prosloj trudnoci. Da li vi preporucujete svojim pacijenticama progesteron u ovom slucaju i onda kad druge indikacije, osim godina, nema? Hvala na odgovoru i vasem vremenu.

    Odgovoreno: 16. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Dabroston je progesteron daje se da ne bi doslo do pobacaja ako imate indikacije (preko anamneza se procenjuje) ili preventivno jer nema kontraindikacija da se prima, inace razlicite su prakse.