Poštovani, možete li mi reći koliko je ozbiljan poremećaj s obzirom na povišen prolaktin? Da li to može biti razlog što ne mogu da ostanem u drugom stanju? Napominjem da imam redovne menstruacije i ovulaciju, koju mogu prepoznati preko sluzi, ali i lh trakica vi ste mi ranije odgovorili na pitanje "poštovani, molim vas za mišljenje u pogledu analize hormona. Radila sam analizu polnih hormona i hormona štitne žlijezde 9. Dan ciklusa. Inače, ciklus mi traje 25 dana, sa rijetkim otstupanjima od dan-dva. Ovo su rezultati: e2 1 135. 8 pg/ml fsh 0 6, 92 miu/ml ft3-iii 0 3, 69 pmol/l ft4-ii 0 15. 20 pmol/l lh 0 8. 14 mmiu/l prl 1 532. 1 prog 1 0, 706 ng/ml testo 1 0. 227 ng/ml tsh 0 2, 89 uiu/ml s obzirom da suprug i ja radimo na bebi, možete li i reći da li su rezultati u redu? Unprijed vam se zahvaljujem na odgovoru"

    Odgovoreno: 15. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Sto se tice hormonskog nalaz pogledajte refentne vrednosti sa strane za ovulatornu fazu (pozeljno je da uradite hormonski staus 7, 14, 21 dan ciklusa ili samo 3 dan ciklusa) , visok prolactin je veliki faktor ozbiljan poremecaj da ne mozete da zatrudnite.