Postovani, imam problem cestog navracanja vaginalne kandide. Kako se ona prenosi? Partner nema nikakve simptome kandide. Koja je verovatnoca da sam mu je ipak prenela a da nema simptome? Ili da je on meni prenosi a da nema simptome? Da li se prenosi i oralnim sexom? Radila sam skoro bris jezika na kandidu i nemam je tu, pa da li na osnovu toga mogu biti sigurna da partner nema kandidu ako sam ga oralno zadovoljavala? Da li je ipak potrebna terapija za partnera? Hvala, natasa

    Odgovoreno: 10. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Ako je vas partner nema smetnje onda nema potrebe za bilo kojom terapijom, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.