Postovana, pre 6 meseci nadjena mi je candida i u vaginalnom i u cervikalnom brisu, nakon 4 razlicite vrste vaginaleta i ponovnog brisa, pronadjene su streptokoke. To je bilo pre mesec i po, dva. Od tada osecam trnjenje u predelu jajnika, slocno menstrualnim bolovima, koji ne prestaju. Bol nije presecajuci, vec kontinualan. Ceo februar nisam dobila menstruaciju, a sledeca je bila tek 2. Marta. Danas je 10. Aprila i opet nisam dobila. Pila sam antibiotike marocen i pravljene vaginalete nistatin zbog streptokoka. Htela sam da vas pitam koliko dugo nakon ove terapije smem da radim papanikolau test. Unapred vam puno hvala!! S postovanjem, milica

    Odgovoreno: 10. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Posle 3 dana od zaversetka terapije savetujem vam da ponovite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima i proverite da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .