Postovani doktore, imala sam cistu na jajniku koja je odstranjena. Vec tri mjeseca od ciklusa do ciklusa, dakle tokom citavog mjeseca, imam tragove tamne krvi, na vesu i na papiru. Uz pregled je pokazao da je sve u redu, ali doktor je predlozio papa test. Citala sam da uzrok takvog krvarenja moze biti rak grlica materice, a dodatno me zabrinuo doktorov predlog. Da li ima razloga za brigu? Hvala

    Odgovoreno: 10. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Bez panike, cisticni/policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa (obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa) takodje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.