Pozdrav! Prije nekih 5-6 godina pojavila mi se e-coli u mokraci, pila sam antibiotike i rijesila se i vec godinu-dvije urinokulture su uredne. No u tom pocetnom razdoblju mi je pronadena e-coli u vaginalnom brisu. U mjehuru sam je izlijecila, a sta se tice u vagini nikada mi nisu dali neki lijek ili nesto niti sam kasnije radila briseve (jos sam djevica pa nisam imala potrebe za tim) . Nedavno sam prvi puta otisla kod svoga ginekologa i rekao mi je da je e-coli normalan stanovnik u crijevima i da je normalno da je u vagini. I sada me zanima da li je to istina? Da li bi ipak trebala otic i napravit bris? (jer su oni bili prije 4 godine. I da li, ako je jos imam, se moze prenjet spolnim putem?

    Odgovoreno: 10. 04. 2015.
    • Poštovana,
      E. Coli jeste stanovnik digestivnog trakta ali kod pada imuniteta spusta se u urogenitalni trakt i postane potogeno, savetujem vam da uradite bris da bi ste dobili adekvatnu terapiju.