Postovani, imam pitanje vezano za hpv virus. Uklanjala sam jednom kondilome i sumnjam da su se vratili, zakazala sam kontrolu. Ono sto me zanima sto sam vec pitala ginekologa, a sad cu da pitam i drugog, posto cu ga promeniti, je to kako da nastavim normalan zivot sa hpv-om i znajuci da mogu da mi izbiju kondilomi u zavosnosti od pada imuniteta. . . . Stresa. . . Na to pitanje sam i dobila odgovor, ali kako da nastavim normalan seksualan zivot. Naime imala sam jednu jako dugu vezu, i kad smo raskinuli spavala sam sa jos tri decka. . . Ubrzo sam uvidela sa imam kondilome. Nisam imala sex godinu dana a imam 27 godina. Nije problem bez njega, ali plasim se da ne upoznam nekog ok decka i da imam osecaj da mogu da ga zarazim zato vec godini dana odbijam ljude od sebe.

    Odgovoreno: 07. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.