Imam 28 godina. U braku sam i nisam radjala. Pre godinu dana, negde u ovo vreme, imala sam spontani u 11. Nedelji trudnoce. Radjena mi je revizija u opstoj anesteziji. Sve je proteklo bez ikakvih komplikacija. Lekari su nam rekli da mozemo normalno imati odnose, ali da bi bilo dobro da trudnocu ne planiramo bar 6 meseci. Posle nekog vremena, nakon mog oporavka, odradili smo nekakve analize i suprug i ja- (kariotipizaciju, spermokulturu, vaginalni bris, papa test) . Svi nalazi su bili uredni. Imam redovne menstruacije, uglavnom na 28 dana. Vec 5 meseci unazad, pratimo ovulacije i pijem folnu kiselinu, ali nikako da ponovo zatrudnim i to nas strasno muci. Ono sto nas trenutno jos vise muci i sto zelim da vas pitam je, zasto moj sekret uzasno neprijatno mirise svaki put kada ejakulira unutra? Do tada, sa nama sve bude u redu, imamo normalne odnose bez ikakvih problema. Problem se javlja samo kad on unutra ejakulira. Vec nakon nekoliko sati ja osetim veliku promenu. I to nam se desava skoro svakog meseca. Zasto??? Isla sam kod svog ginekologa, ispricala problem, koristila neke vaginalete i bilo je bolje. Ali vec sledeceg meseca opet isti problem. I tako stalno. Jako mi je neprijatno zbog toga i nisam opustena. Imam utisak da ljudi iz moje okoline mogu da osete taj miris, koliko je to neprijatno i nepodnosljivo. Cesto primenjujem i vaginalno ispiranje cajevima, na savet lekara. Ali i pored toga, problem je i dalje prisutan. Bude mi lakse posle ispiranja i dosta se smanji taj miris, sve dok ponovo ne svrsi unutra. Stvarno zelimo da se resimo ove neprijatnosti i planiramo trudnocu. Molim za savet i pomoc!

    Odgovoreno: 04. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite profesionalni kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com