Poštovani, imam 34 godine. Porodila sam se pre 3 godine. Nakon redovnog ginekološkog pregleda u privatnoj ordinaciji, ustanovljeno je: pa-ii, prisutne ćelije svih slojeva cervikalnog vaginalnog epitela bez atipije. Dana 13. 03. 2015. Pod kontrolom kolposkopa urađena je loop ekcizija promene na grliću. Materijal poslat na hpp: nađeni su isečci egzo i endocerviksa sa znacima skvamozne metaplazije superficijalnog i grandularnog epitela delom imaturnog tipa. Žlezde endocerviksa bez atipije. U stomi nađeni elementi hronične nespecifične inflamacije jakog stepena. Na serijskim presecima nisu nađeni elementi atipije. Patohistološka dijagnoza: cervicitis chronica gravis cum metaplasia squamosa epiteli superficijalis et glandularis partim immatura 10 dana nakon loop ekcizije javilo se obilnije krvarenje. Nakon tri dana (13. Dan od intervencije) , javila sam se ginekologu i laserom je, , dorađena’’ rana i stavljena gaza sa jodom. Krvarenje je stalo na dva dana i opet se javilo samo u manjoj meri, ali ne prestaje 7 dana (22. Dan od intervencije) . Pitanje: da li je ovo krvarenje normalno posle ove intervencije, koliko traje i da li postoji opasnost od infekcije obzirom da očekujem početak ciklusa? Unapred se zahvaljujem, ivana

    Odgovoreno: 07. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Da, normalno je da dodje do krvarenje posle takve intervencije, verovatno vas je vas lekar pokrivao sa antibiockom terapijom, bez panike.