Postovani. . Koliko je mozna trudnoca i dal je mozna ukoliko lh hormon je 49 fsh 25, cortisol 420 a sve ostale hormone su u normalne vrednoste ispitane na 4 dan od ciklusa. Il su mozda jajneke u slaboj funkciji i tesko moze se ostvariti trudnoce. Zadnji ciklus sam imala 13 fuvruara, zatim sam imala nezasticeni odnos, dobila sam na 25 fevr. Opet ciklus malo. Od tada do sad nisam dobila. Uradila sam kucno test trudnoce bilo je negativan. Do sad ciklus nikad nije mi kasnio jedino sto sam dobivala ranije nekad i na 15 dana. Osecam malo bol donji deo stomaku pretezno levog jajnika. Mozete li mi objasniti o cemu se radi. Jesam li mozda trudna a test da nije validan, il se radi o neko poremecenje zbog povisene hormone. Pozdrav

    Odgovoreno: 04. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Pogledajte referentne vrednost sa strane za folikularnu fazu, savetujem vam da proverite hormonski status: fsh, lh, estradiol. Progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolaktin samo 14dan ciklusa.