Postovani, u decembru radila sam odstranjivanje ranice na grlicu materice hirurskim nozem, nakon 2 meseca, u februaru imala sam odnos, posle toga sam bila na kontroli i sve je uredu sa grlicem. Ranica je zarasla i ja sam nastavila daje da funkcionisem normalno. Sad u martu sam resila da uzmem da koristim logest pilule kao vid kontracepcije, kako bih bila sigurna od nezeljene trudnoce. I ranije sam ga koristila, ali sada nakon 10ak dana pocela sam osecati bol u donjem delu stomaka i ceste promene raspolozenja. 11. Dana je bila ovulacija pa sam mislila da je to razlog bola, medjutim to se i dalje desava, pa se brinem sta je u pitanju. Da li je mozda zbog tog zahvata? 7. Dana od koriscenja pilula decko je zavrsio u meni ali sam pilule uzimala normalno u isto vreme bez kasnjena. Tri dana posle toga javili su mi se ovi simptomi. . . Mozete li mi reci sta bi moglo biti u pitanju? Takodje nakon toga imali smo opet odnos ali je on bio neprijatan pomalo bolan i peklo me je. . . Moze li neki savet? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 04. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Nemaovulacije dok pijete oralne kontracepvije, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu stetoskopa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com