Pozdrav. Imam 23 godine. U februaru sam imala tezu upalu mokracnih kanala, pa sam kao rezultat toga imala dvije terapije antibioticima. Medutim, ubrzo nakon toga, dobila sam kandidu. Doktorica mi je rekla da koristim nystatin vaginalne tablete i nystatin mast. Sada, problem je sto sam ja dobila menstruaciju opet nakon 15 dana. Tacnije 16. Marta sam redovno dobila menstruaciju, u subotu 26. Marta sam pocela sa terapijom, a juce 31. Marta sam opet dobila menstruaciju. Da li mozete, molim vas, da me posavjetujete kako sada da postupam, i da mi kazete sta bi mogao biti uzrok ranijeg dobijanja menstruacije? Mozda te vaginalne tablete, ili mozda stres. . .

    Odgovoreno: 01. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Prvo savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, drugo imate hormonskog poremecaja zato savetujem vam da uradite uz pregled (posle 21 dana ciklusa) da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #136172

    • Postovani imam dvoje dece planiram trece snimala sam pluca proslog meseca preg kraj ciklusa znaci pre ovulacije, imala sam i ovog meseca ciklus inace su mi na 28 dana pa ne zanima da li treba da pravim jos pauzu ili mogu da radim na bebi?? Unapred hvala