Dobar dan. Postovan, moje pitanje je vezano za kontraceptivne pilule koje pijem vec tri godine s dobila sam ih od ginekologa zbog poremecaja u ciklusu, tacnije menstruaciju sam imala dvaput mesecno od tada pijem legravan i ciklus mi se sredio. Medjutim u zadnje vreme mi je prilicno povisen pritisak a cula sam da kontracepcij moze da utice na pritisak a i uopste interesuje me dali bi uopste mogla da prestanem sa tom terapijom nevezano za pritisak nego prosto kad je dosta. Ako prestanem da pijem legravan hoce li mi se opet vratiti ti problemi sa ciklusom. ? Hvala vam puno na pomoci. Prijtatan dan.

    Odgovoreno: 01. 04. 2015.
    • Poštovana,
      Ne uredan menstrualni ciklus (polimenoreja) je posledica hormonskog poremecaja, razlicite su prakse u nacinu lecenja, savetujem vam da proverite hormonski status da bi ste dobili adekvatnu hormonsku terapiju.